Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı’nın verilişinin 86. yıl dönümü programına katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı’nın verilişinin 86. yıl dönümü programına katıldı

Erdoğan’ın satır başları;

Türk Kadınının Seçme ve Seçilme hakkını elde etmesinin 86. yıl dönümü vesilesiyle kadın kolları başkanlığımız tarafından düzenlenen Kadın Hakları Günü buluşmasının ülkemiz ve kadınlarımız için hayırlara vesile olmasını Allah’tan temenni ediyorum. 

AK Parti ülkemizde kadınların hem sayıca en çok olduğu parti, hem de en aktif yer aldıkları partidir. Hiçbir partinin böyle bir özelliği yoktur.

Kadına yönelik şiddetin önlenmesi hususunda hassasiyet gösteriyor, her ne sebeple olursa olsun mağdur konumunda bulunan kadınları devletin koruma şemsiyesi altına alıyoruz. Çünkü bizim için insan eşrefi mahlukattır ve kadın da insanın yarısı, ilk Adem aleyhissalatu vesselam ve Hz Havva’dan beri bu hakikat değişmemiştir.

Türk kadının, öncelikle eğitim ve iş hayatı başta olmak üzere her alanda birey olarak onunla birlikte anne sıfatları ile desteklemeye devam ediyoruz.

Bizim toplumumuzda kadın her zaman ön saflarda yer aldı. Aile kavramı bizim için çok önemli.

İster terörist olsun, ister siyasetçi kadının maddi ve manevi haklarını hedef alan herkesin karşısına dikilmek, insan olarak boynumuzun borcu ve Cumhurbaşkanı olarak görevimizin gereğidir.

Türkiye’yi kadın hakları konusunda da hedeflerine ulaştırmakta kararlıyız.

Türkiye’ye de diğer alanlarla birlikte ailenin güçlendirilmesi ve kadın hakları hususunu da hedeflerine ulaştırmakta  kararlıyız.

Türkiye’de çevre gibi, kadın gibi, çocuk gibi, engelliler gibi, şehit yakınları ve gaziler gibi konularda sürekli konuşan, sürekli eleştiren, sürekli karamsarlık aşılayan bir kesim var.

Şehit yakınlarımıza ve gazilerimize bizim kadar sahip çıkan bir yönetim olmadı.

CHP belediye başkanlarının kabahatlarini örtmek için çalışıyor.

Önlerine gelene çamur atmayı, pislik sıçratmayı, yalan ve iftira ile itibar suikasti yapmayı siyaset kılıfıyla, Atatürkçülük kılıfıyla, sosyal demokrasi kılıfı ile örtmeye kalkanların maskelerini düşürmekte kararlıyız.

İçlerindeki rezilliklere bakmadan çamur atmayı, siyaset kılıfıyla örtmeye kalkanların maskesi düşecek.

Ordumuza  dil uzatanlar; biz askerimizi size yedirmeyiz, bu millet bunu affetmez.

Partiye oy vermeyen herkesi ihanetle suçlayan kişi ülkesini yabancılara şikayet ediyor.

Türk Kadınının Seçme ve Seçilme Hakkı’na Avrupa’daki hemcinslerinden çok daha önce kavuşması, üstelik bunun bir zorlama ile değil kendi tabii mecrasında gerçekleşmiş olması çok önemli. Bugün de yapmamız gereken budur.

İnancımızla alakası olmayan bazı uygulamalarla aile kurumumuzu yıpratmak için kullananlara izin vermeyeceğiz

Bizim toplumumuzda kadın her zaman ön saflarda yer aldı. Aile kavramı bizim için çok önemli.

Hibya Haber Ajansı

admin

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir