Çin, telekomünikasyon sektörünü deniz aşırı ülkelere açacak

Çin, telekomünikasyon sektörünü deniz aşırı ülkelere açacak

Açılımı genişletmek, yabancı yatırımcının piyasaya erişimini ilerletmek, küresel endüstriyel ve değer zincirleriyle bütünleşmesini sağlamak, “çifte dolaşım” kalkınma modelinin güçlendirilmesinin merkezinde yer alıyor.
 
Çin için stratejik öneme sahip telekomünikasyon endüstrisinin açılması üst düzeyde açılımın önemli bir örneğini teşkil ediyor. Çin, hızla 5G ağını genişletiyor. Piyasayı, yabancı şirketlere ve yatırımcılara açmak, ülkenin telekomünikasyon sektörünün gelişmesini daha da hızlandırabilir ve dijital ekonomisinin kalkınmasını destekleyecek.
 
Çin, bunu yaparak, telekomünikasyon sektöründe küresel endüstriyel, değer ve yenilikçilik zincirleriyle daha fazla bütünleşme fırsatına sahip olacağı gibi Batılı şirketlerle ülkelerin hakim olduğu sektörde daha fazla çeşitliliğe katkıda bulunmasının önünü açacak.
 
Bu tür bir açılmanın, devletin sahip olduğu üç büyük telekomünikasyon şirketi yabancı şirketlerin sert rekabetiyle karşı karşıya kalacağı için ek baskı uygulaması kaçınılmaz olacaktır, bu, üç şirketin değişikliklere ayak uydurması için önemli reformlar yapması gerektiği anlamına geliyor. Telekomünikasyon sektörünün, özellikle insanların geçim kaynakları, yönetim, finans, güvenlik ve sanayi ile olan yakın bağlantısı olmak üzere insanların yaşamları üzerindeki büyük etkisi göz önüne alındığında, bakanlığın adımının, ülkenin sosyoekonomik kalkınmasında etkiye sahip olacak.
 
Bazı gelişmiş ülkeler kapılarını yabancı şirketlere kapatıp, telekomünikasyon gibi önemli sektörlere yatırım yaparken, Çin’in, en büyük telekomünikasyon piyasalarından birini açma sözü, ekonomik küreselleşmeyi geliştirme taahhüdünün kanıtıdır.

Kaynak:Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

admin

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir