Beijing dünyanın en iyi kış spor şenliğini düzenleyecek

Beijing dünyanın en iyi kış spor şenliğini düzenleyecek

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) 137. Genel Toplantısı dün video konferans yoluyla düzenlendi. IOC Başkanı Thomas Bach, Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği yapacak olan Çin’in hazırlık çalışmalarını övdü. Başkan Bach, IOC’nin bu sıra dışı olimpiyat yılında bir yıl ertelenen Tokyo Yaz Olimpiyatlarıyla ilgilenirken, diğer yandan da aynı kararlılık ve çabalarla Beijing Kış Olimpiyat Oyunları’na hazırlandığını vurguladı.
 
Beijing Kış Olimpiyaları’na bir yıllık geri sayımın başladığını hatırlatan Bach, Çin’in hazırlıklarının son derece başarılı olduğuna işaret ederek, ilgili tüm spor salonlarının inşasının tamamlandığını, özellikle dağlık bölgelerde yer alan spor tesislerinde deneme amaçlı yarışların da düzenli şekilde yapılmakta olduğunu kaydetti.
 
Bach, “COVID-19 salgını birçok meydan okuma getirdi, ancak şunu son derece emin olarak söyleyebilirim. Beijing Kış Olimpiyat Komitesi dünyanın en iyi kış spor şenliğini en iyi şekilde düzenlemek için tüm hazırlıklarını tamamladı” diye konuştu. Bach toplantıda yapılan seçimlerde 2025 yılına kadar görev yapmak üzere yeniden IOC başkanlığına seçildi.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

admin

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir