Anadolu Gönül Yolu-81 Genç 81 Bayrak etkinliği

Anadolu Gönül Yolu-81 Genç 81 Bayrak etkinliği

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü ve Şehitler Günü münasebetiyle “Anadolu Gönül Yolu-81 Genç 81 Bayrak” etkinliği düzenliyor. Etkinlik kapsamında Çanakkale Zaferine katkıda bulunan ülkenin her köşesinden gelen askerleri, şehitleri, gazileri temsilen 81 İlden 81 bayrağın, Bakanlık bünyesindeki kuruluşlarda kalan gençler aracılığıyla Çanakkale Şehitliğinde buluşması planlanıyor.

 

81 İlden katılan 81 gencin gerçekleştireceği etkinlik kapsamında 18 Mart 2021 tarihinde saat 15.15’te 7 bölgeden gelen bayraklar teslim alınıp 7 bayrak tarihi alan içerisindeki 7 yerde göndere çekilecek.

 

 

7 bölgeden 7 bayrak göndere çekilecek

 

Akdeniz Bölgesinde Hatay’dan yola çıkan bayrak, sırasıyla Osmaniye, Kahramanmaraş, Adana, Mersin, Antalya, Burdur ve son olarak da  Isparta’ya götürülecek. Oradan ise Çanakkale’ye doğru yola çıkacak.

 

Doğu Anadolu Bölgesinin başlangıç ili ise  Ardahan… Oradan sırasıyla Kars, Iğdır, Ağrı, Van, Hakkari, Şırnak, Bitlis, Muş, Erzurum, Bingöl, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Malatya’ya gidecek olan bayrak buradan Çanakkale’ye ulaştırılacak.

 

Ege bölgesinde etkinlik Afyonkarahisar’dan başlayacak Denizli, Muğla, Aydın, İzmir, Manisa, Uşak, Kütahya rotasında devam edecek.

 

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Siirt’ten yola çıkan bayrak Batman, Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep, Kilis’ten son olarak Çanakkale’ye gönderilecek.

 

İç Anadolu Bölgesinde Ankara’da başlayan etkinlik Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Sivas, Kayseri, Nevşehir, Niğde, Aksaray, Karaman, Konya, Eskişehir’de son bulacak.

Karadeniz Bölgesinde ilk çıkış Artvin’den olacak. Sırasıyla Rize, Trabzon, Bayburt, Gümüşhane, Giresun, Ordu, Tokat, Amasya, Çorum, Samsun, Sinop, Kastamonu, Bartın, Karabük, Zonguldak’ta teslim alınan bayrak oradan Çanakkale’ye gidecek.

 

Marmara Bölgesinde ise Edirne’den yolculuğuna başlayacak olan bayrak Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Bilecik, Yalova, Bursa, Balıkesir güzergahını takip edecek ve buradan da son durak olan Çanakkale’ye ulaşacak.

 

Başlangıç illerinde; daha önce kutu içerisinde Valilik Makamına teslim edilen bayrak, Başlangıç ilinin temsilcisi gence teslim edilecek ve gönderilmiş olan programa uygun olarak il müdürlüğünden bir refakatçi eşliğinde komşu ile hareket edecek.  Bayrağı teslim eden ve teslim alan gençler, önceden hazırlıklarını yapmış olarak belirlenen metni okuyacak ve devir teslim bu suretle sağlanacak. Bölgedeki son törenin yapıldığı il müdürlüğü, bayrak kutusunu Çanakkale’deki törene getirmek üzere teslim alacak.

 

Bayraklar yola çıktı.  Anadolu Gönül Yolu-81 Genç 81 Bayrak etkinliği 18 Mart’ta tamamlanacak.

Hibya Haber Ajansı

admin

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir